Utlåning

När du har frågor om SEK:s finansieringslösningar är du välkommen att kontakta våra experter direkt.


Kontakta en medarbetare?

Om du vill skicka e-post till en medarbetare på SEK är adressen förnamn.efternamn@sek.se

 

Jane Lundgren Ericsson,  utlåningschef
08-613 83 00


Utlåning

David Lindström
david.lindstrom@sek.se
08-613 83 13

Eva Ohlsson
eva.ohlsson@sek.se
08-613 83 97

Johan Sverdrup
johan.sverdrup@sek.se
08-613 88 57

Maria Hultén
maria.hulten@sek.se
08-613 85 34

Per Edlundh
Per.Edlundh@sek.se
08-613 83 98


Utlåning Stora företag

Jens Hedar, chef stora företag
jens.hedar@sek.se
08-613 83 44

Anna Karin Ljung, kundansvarig
anna-karin.ljung@sek.se
08-613 85 33

Helen Junker, kundansvarig
helen.junker@sek.se
08-613 88 40

Håkan Lingnert, kundansvarig
hakan.lingnert@sek.se
08-613 83 93

Klas Lindgren, kundansvarig
klas.lindgren@sek.se
08-613 84 14


Medelstora företag

Andreas Ericson, chef medelstora företag
andreas.ericson@sek.se
08-613 88 48

Amanda Ask, kundansvarig
amanda.ask@sek.se
08-613 85 17

André Sebelius, kundansvarig
andre.sebelius@sek.se
08-613 84 61

Annette Johansson, kundansvarig
annette.johansson@sek.se
08-613 84 28

Björn Olsson, kundansvarig
bjorn.olsson@sek.se
08-613 84 29

Jens Breaum, kundansvarig
jens.breaum@sek.se
08-613 84 41

Stefan Haga, kundansvarig
stefan.haga@sek.se
08-613 85 18

Ulrika Virgin, kundansvarig
ulrika.virgin@sek.se
08-613 88 28


Banksamarbeten

Thomas Miles, chef Land och Bank
thomas.miles@sek.se
08-613 88 52

Jan Hernqvist, kundansvarig
jan.hernqvist@sek.se
08-613 84 86

Kristina Åholm, kundansvarig
kristina.aholm@sek.se
08-613 83 19

Richard Anund, kundansvarig
richard.anund@sek.se
08-613 83 51

Ulrika Johansson, kundansvarig
ulrika.johansson@sek.se
08-613 83 71


Kontakt:
Tel: 08 613 83 00
Fax: 08 20 38 94
E-post: information@sek.se

SEK:s kontor i Stockholm

Postadress:
AB Svensk Exportkredit
Box 194
101 23 Stockholm

Besöksadress:
Klarabergsviadukten 61 – 63

 

SEK:s kontor i Göteborg

Postadress:
Östra Hamngatan 16
411 09 Göteborg

Besöksadress:
Östra Hamngatan 16, våning 5
United Spaces kontor
411 09 Göteborg

SEK