Stora och medelstora företag

När du har frågor om SEK:s finansieringslösningar är du välkommen att kontakta våra experter direkt.


Kontakta en medarbetare?

Om du vill skicka e-post till en medarbetare på SEK är adressen förnamn.efternamn@sek.se


STORA FÖRETAG

Jens Hedar, chef Stora företag
jens.hedar@sek.se

Kundansvariga

Anna Karin Ljung, kundansvarig
anna-karin.ljung@sek.se
08-613 85 33

Helen Junker, kundansvarig
helen.junker@sek.se
08-613 88 40

Håkan Lingnert, kundansvarig
hakan.lingnert@sek.se
08-613 83 93

Structured Finance

Angelo Morano
angelo.morano@sek.se
08-613 83 74

Andreas Karlegård
andreas.karlegard@sek.se
08-613 83 92

David Lindström
david.lindstrom@sek.se
08-613 83 13

Johan Sverdrup
johan.sverdrup@sek.se
08-613 88 57

Maria Hultén
maria.hulten@sek.se
08-613 85 34

Per Edlundh
per.edlundh@sek.se
08-613 83 98

Peter Lager
peter.lager@sek.se
08-613 83 07

Osäker på vem du ska prata med? 

Maila gruppen Stora företag

Maila gruppen Trade Finance


MEDELSTORA FÖRETAG

Andreas Ericson, chef Medelstora företag
andreas.ericson@sek.se

Amanda Ask, kundansvarig
amanda.ask@sek.se
08-613 85 17

André Sebelius, kundansvarig
andre.sebelius@sek.se
08-613 84 61

Annette Johansson, kundansvarig
annette.johansson@sek.se
08-613 84 28

Björn Olsson, kundansvarig
bjorn.olsson@sek.se
08-613 84 29

Jens Breaum, kundansvarig
jens.breaum@sek.se
08-613 84 41

Stefan Haga, kundansvarig
stefan.haga@sek.se
08-613 85 18

Ulrika Virgin, kundansvarig
ulrika.virgin@sek.se
08-613 88 28

Structured Finance

Alessandra Gasparetti, affärsansvarig
alessandra.gasparetti@sek.se
08-613 85 52

Maria Hägglöv, affärsansvarig
maria.hagglov@sek.se
08-613 83 41

Sofia Lindberg, affärsansvarig
sofia.lindberg@sek.se
08-613 85 66

Joakim Tornberg, affärsansvarig
joakim.tornberg@sek.se
08-613 85 84

Osäker på vem du ska prata med? 

Maila gruppen Medelstora företag


Kontakt

Tel: 08 613 83 00
Fax: 08 20 38 94
E-post: information@sek.se

SEK:s kontor i Stockholm

Postadress:
AB Svensk Exportkredit
Box 194
101 23 Stockholm

Besöksadress:
Klarabergsviadukten 61 – 63

SEK:s kontor i Göteborg

Postadress:
Östra Hamngatan 16
411 09 Göteborg

Besöksadress:
Östra Hamngatan 16, våning 5
United Spaces kontor
411 09 Göteborg

SEK