Kontakta oss

Kontakta oss

Du är varmt välkommen att höra av dig till oss på SEK. Kundansvariga inom din bransch svarar på frågor och hjälper dig att komma i kontakt med rätt specialist.


Är du journalist och har frågor om SEK:s verksamhet eller vill ha hjälp att komma i kontakt med rätt person, kontakta pressansvarig:

 

Catharina HenrikssonPress & Public Affairs
0766-77 59 09 catharina.henriksson@sek.se

 


Jane Lundgren Ericsson,  Utlåningschef
08-613 83 00

Structured Finance & Corporate Lending

E-post: exportfinance@sek.se

Carl-Johan Ärnborg
carljohan.arnborg@sek.se
08-613 88 42

David Lindström
david.lindstrom@sek.se
08-613 83 13

Eva Ohlsson
eva.ohlsson@sek.se
08-613 83 97

Johan Sverdrup
johan.sverdrup@sek.se
08-613 88 57

Maria Hultén
maria.hulten@sek.se
08-613 85 34

Per Edlundh
per.edlundh@sek.se
08-613 83 98

Ansökan om exportkreditfinansiering


Stora företag

E-post: lendingstoraforetag@sek.se

Jens Hedar, Chef Stora företag
jens.hedar@sek.se
08-613 83 44

Anna Karin Ljung, Kundansvarig
anna-karin.ljung@sek.se
08-613 85 33

Arne Ljung, Kundansvarig
arne.ljung@sek.se
08-613 84 51

Helen Junker, Kundansvarig
helen.junker@sek.se
08-613 84 40

Håkan Lingnert, Kundansvarig
hakan.lingnert@sek.se
08-613 83 93

Klas Lindgren, Kundansvarig
klas.lindgren@sek.se
08-613 84 14


Medelstora företag

E-post: midcorporates@sek.se

Andreas Ericson, Chef Medelstora företag
andreas.ericson@sek.se
08-613 88 48

Amanda Ask, Kundansvarig
amanda.ask@sek.se
08-613 85 17

André Sebelius, Kundansvarig
andre.sebelius@sek.se
08-613 84 61

Annette Johansson, Kundansvarig
annette.johansson@sek.se
08-613 84 28

Björn Olsson, Kundansvarig
bjorn.olsson@sek.se
08-613 84 29

Jens Breaum, Kundansvarig
jens.breaum@sek.se
08-613 84 41

Stefan Haga, Kundansvarig
stefan.haga@sek.se
08-613 85 18

Ulrika Virgin, Kundansvarig
ulrika.virgin@sek.se
08-613 88 28


Land och Bank

Thomas Miles, Chef Land och Bank
thomas.miles@sek.se
08-613 88 52

Jan Hernqvist, Kundansvarig
jan.hernqvist@sek.se
08-613 84 86

Kristina Åholm, Kundansvarig
kristina.aholm@sek.se
08-613 83 19

Richard Anund, Kundansvarig
richard.anund@sek.se
08-613 83 51

Ulrika Johansson, Kundansvarig
ulrika.johansson@sek.se
08-613 83 71


SEK:s kontor i Stockholm

AB Svensk Exportkredit
Box 194, SE-101 23 Stockholm

Besöksadress: Klarabergsviadukten 61–63, Stockholm
Telefon: +46 8 613 83 00
Fax: +46 8 20 38 94
E-post: information@sek.se


SEK:s kontor i Göteborg

AB Svensk Exportkredit
Swedish Export Credit Corporation

Adress:
Östra Hamngatan 16, våning 5
United Spaces lokaler
411 09 Göteborg

Jens Breaum
jens.breaum@sek.se
08-613 84 41

Annette Johansson, Kundansvarig
annette.johansson@sek.se
08-613 84 28

SEK på två och en halv minut


Kontakta en medarbetare?

Om du vill skicka e-post till en medarbetare på SEK är adressen förnamn.efternamn@sek.se


 

SEK